Turné po Pobaltí

Ve dnech 12. - 21. dubna FKPS podniklo cestu do Pobaltí v rámci prezentace české kultury v roce předsednictví ČR Evropské Unii. Do organizačně náročné akce se zapojila velvyslanectví ČR hned ve třech zemích, a tak jsme mohli během deseti dní navštívit Estonsko, Finsko a Lotyšsko. Naší hlavní pěveckou aktivitou byla účast na 11. ročníku mezinárodního sborového festivalu International Choir Festival Tallin 2009, a proto se naším základním táborem stalo toto historické hlavní město Estonska. Hned druhý den po příletu jsme však vyrazili na výlet lodí do finského hlavního města Helsinek, kde nás uvítali čeští zastupitelé a měli jsme možnost zazpívat si s místním sborem v neobvyklém skalním kostele Temppeliaukion kirkke.

Po dni volna, který jsme věnovali prohlídce Tallinu, jsme ve středu absolvovali další koncert tentokrát v metodistickém kostele Metodisti Kirik v Tallinu opět s místním sborem. Po koncertě následovalo přijetí na ambasádě v Tallinu. Čtvrtek jsme individuálně strávili odpočinkem, abychom se mohli soustředit na páteční soutěžní vystoupení, během kterého zazněly skladby J. H. Galla  Ascendit Deus, A. Pärta Peace upon you, Jerusalem a V. Neumanna Nářek opuštěné Ariadny. V nejsilněji obsazené kategorii stejnohlasých sborů, ve které se zúčastnilo rekordních 10 těles, jsme nakonec obsadili čtvrté místo za sbory z Ruska a Estonska a pouhý bod nás dělil od třetí příčky.

Další den jsme strávili přejezdem do lotyšského města Jekabpils, kde nás čekal poslední koncert v místním kulturním centru a přítelské posezení s místním sborem. Celý zájezd jsme ukončili v pondělí prohlídkou hlavního města Rigy a následující den už nás čekal jen přelet zpět do Prahy.

diese Seite ausdrucken
Datum und Uhrzeit der Druck: 04.10.2023 16:10:56
Bildunterschrift: Turné po Pobaltí | FKPS.cz
Quelle: /de/fotogalerie/2009/turne-po-pobalti.html
KONTAKT

FOERSTROVO KOMORNÍ PĚVECKÉ SDRUŽENÍ

Sídlo sdružení a fakturační adresa

Rostovská 127/11, 101 00, Praha 10

IČO: 003 129 75

Bankovní spojení: FIO Banka č.ú. 2701312030 / 2010

Reg. MV ČR dne 28. 11. 1990

pod č.j. VSP/1-3347/90-R

Telefon: +420 602 228 545
E-mail: fkps@fkps.cz
Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte zde.